گرفتگی سرویس بهداشتی نگران کننده است ، می‌توانید گرفتگی سرویس بهداشتی را با چند روش آسان خودتان در خانه برطرف کنید. با این حال، همه گرفتگی های سرویس بهداشتی  یکسان نیستند.

سرویس بهداشتی  شما ممکن است به دلایل زیادی دچار گرفتگی  شود، از جمله:

    استفاده بیش از حد از دستمال سرویس بهداشتی

    شستشوی لوازم بهداشتی غیر قابل شستشو

    انداختن اسباب بازی ها یا سایر اقلام کوچک در فاضلاب

اگر سرویس بهداشتی  شما دچار گرفتگی  شده است، یکی از این راه حل ها را امتحان کنید.لوله باز کنی در بومهن

پیستون

پیستون در سرویس بهداشتی

هرگاه کلمه گرفتگی را می شنوید، احتمالاً ذهن شما مستقیماً به سمت پیستون می رود. اگر یک پیستون با یک فنجان لاستیکی قرمز و یک دسته چوبی بلند را تصور می‌کنید، برای شکستن گرفتگی با مشکل مواجه خواهید شد. پیستون های فنجانی که به عنوان پیستون سینک نیز شناخته می شوند، برای پاک کردن گرفتگی سینک ها و سایر زهکش های مستقیم استفاده می شوند. برای باز کردن موفقیت آمیز فاضلاب سرویس بهداشتی  با حداقل تلاش، باید از یک فلنج استفاده کنید. این پیستون ها دارای یک برآمدگی لاستیکی اضافی در پایین فنجان پیستون هستند که به داخل فاضلاب سرویس بهداشتی  می لغزند. این باعث ایجاد آب بندی بهتر و مکش بیشتر می شود.

پیستون ها زمانی بهترین عملکرد را دارند که در سرویس بهداشتی آب ساکن به اندازه کافی برای پوشاندن فنجان وجود داشته باشد. فلنج را داخل زهکشی سرویس بهداشتی  قرار دهید و فنجان را روی لوله فاضلاب فشار دهید تا مهر و موم شود. در حالی که آب بند را حفظ کرده اید، پیستون را به شدت به سمت لوله تخلیه فشار دهید، سپس آن را دوباره به سمت بالا بکشید. این حرکت را پنج بار تکرار کنید و مکش فنجان را در آخرین کشش آزاد کنید. این حرکت را تا زمانی که کاسه سرویس بهداشتی  شروع به تخلیه کند، تکرار کنید.

فنر لوله باز کنی سرویس بهداشتی

فنر لوله باز کنی دستی در سایز های محتلف نسبتاً مقرون به صرفه هستند و در اکثر فروشگاه های سخت افزار محلی در دسترس هستند. یک فنر لوله باز کنی سرویس بهداشتی  با شکستن گرفتگی به قطعات کوچک‌تر عمل می‌کند تا بتواند از مجرای فاضلاب عبور کند.

برای استفاده از فنر لوله باز کنی سرویس بهداشتی ، انتهای سیم پیچی آن را داخل زهکشی قرار دهید و تا زمانی که احساس کنید فنر لوله باز کنی  به گرفتگی رسیده است،. با استفاده از دسته، فنر لوله باز کنی  را بچرخانید تا زمانی که احساس کنید شروع به شکستن گرفتگی می کند. ممکن است لازم باشد فنر لوله باز کنی  را در جهت مخالف بچرخانید، سپس به جلو فشار دهید و دوباره شروع به چرخیدن کنید، اگر گرفتگی بزرگ است یا به سختی از هم جدا می شود. هنگامی که آب از طریق زهکش شروع به جریان می کند، می دانید که گرفتگی را از بین برده اید.لوله باز کنی در پردیس

صابون ظرفشویی و آب داغ

ترکیبی از صابون ظرفشویی و آب داغ می تواند به از بین بردن گرفتگی های ناشی از استفاده زیاد از دستمال سرویس بهداشتی  کمک کند. اگر ابزاری برای رفع گرفتگی سرویس بهداشتی در نزدیکی خود ندارید، این ترفند می تواند مفید باشد.

برای شروع، تقریباً نصف فنجان صابون ظرفشویی مایع را در کاسه سرویس بهداشتی  بریزید. صابون باید در ته کاسه فرو برود و راه خود را از طریق آب پایین بیاورد و به گرفتگی نزدیک شود. اجازه دهید صابون ظرف 20-30 دقیقه استراحت کند. در مرحله بعد، یک پارچ یا ظرف قدیمی به اندازه گالن را با آب داغ اما نه جوش پر کنید. آب داغ را با احتیاط داخل کاسه سرویس بهداشتی  بریزید و مطمئن شوید که سرریز نشود. در صورت موفقیت آمیز بودن، آب باید از کاسه سرویس بهداشتی  شروع به تخلیه کند. بسیاری با استفاده از این روش در طول شب، شستشوی سرویس بهداشتی  در صبح، موفقیت آمیز بوده اند.

جوش شیرین و سرکه

مانند روش صابون ظرفشویی و آب گرم برای پاک کردن گرفتگی سرویس بهداشتی ، معجون جوش شیرین و سرکه می تواند سرویس بهداشتی  شما را دوباره کاربردی کند. اگر ساختن یک آتشفشان مدل را در مدرسه ابتدایی به خاطر دارید، ترکیب جوش شیرین و سرکه واکنشی گازدار و کف آلود ایجاد می کند. برخلاف مواد شیمیایی خورنده تخلیه، جوش شیرین و سرکه برای استفاده کاملا بی خطر هستند و به لوله کشی شما آسیب نمی رسانند. یک نکته احتیاط: اگر سرویس بهداشتی  شما نزدیک به پر شدن است، این روش می تواند شما را با یک آشفتگی بزرگ برای تمیز کردن مواجه کند.لوله باز کنی در رودهن

با ریختن یک فنجان جوش شیرین در کاسه سرویس بهداشتی  شروع کنید. سپس یک فنجان سرکه را به سرویس بهداشتی  اضافه کنید. جوش شیرین و سرکه با هم ترکیب می شوند و واکنشی جوشان و گازدار ایجاد می کنند. بعد از اینکه واکنش آرام شد، مقدار زیادی آب داغ، اما نه جوشان را در کاسه سرویس بهداشتی  بریزید. در صورت موفقیت، کاسه سرویس بهداشتی  شروع به تخلیه می کند.

نکات سرویس بهداشتی

    از پاک کننده های شیمیایی فاضلاب استفاده نکنید. این محلول ها می توانند به سیستم لوله کشی و سپتیک شما آسیب برسانند.

    مراقب سطح آب باشید. گرفتگی سرویس بهداشتی  ناخوشایند است، اما سرویس بهداشتی  پر از آب یک آشفتگی بزرگتر است.

    درب سرویس بهداشتی  را ببندید. بسیاری از گرفتگی‌ها زمانی اتفاق می‌افتند که درب آن باز است و یک وسیله از درب مخزن سرویس بهداشتی  داخل کاسه می‌افتد.لوله باز کنی در رودهن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *